INAUGURACJA PROJEKTU

„Lokomotywą po wiedzę” – nowy projekt Łódzkiego Domu Kultury

6 grudnia 2016 roku odbyła się inauguracja projektu Łódzkiego Domu Kultury „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego”.

Projekt będzie realizowany w okresie grudzień 2016 – czerwiec 2017 roku. Jest to kontynuacja projektu z 2014 roku – „Kolorowa Lokomotywa – poznaj małą łódzką ojczyznę”.

Do udziału w projekcie „Lokomotywą po wiedzę – projekt ekologiczno-artystyczny dla dzieci z województwa łódzkiego” zostały zaproszone dzieci i młodzież w wieku 7-12 lat (uczniowie szkół podstawowych).

Podczas uroczystej inauguracji Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski podpisał porozumienia o przystąpieniu do projektu z przedstawicielami instytucji kultury z regionu. Docelowo w „Lokomotywą po wiedzę” wezmą udział 32 gminy z województwa. Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Na gali obecny był także Wiesław Łukomski - Zastępca Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W ramach projektu zrealizowanych zostanie 5 typów warsztatów. Warsztaty te będą realizowane w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Politechnice Łódzkiej, Łódzkim Domu Kultury oraz w 32 ośrodkach kultury z terenu województwa łódzkiego. Łącznie w ramach projektu odbędzie się 160 spotkań z ekologią i sztuką.

Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.