II Przystanek KOLOROWEJ LOKOMOTYWY

9 czerwca br.  grupa młodych Jeżowian odbyła drugi kurs "KOLOROWĄ LOKOMOTYWĄ"

Tym razem w Łódzkim Domu Kultury dzieci miały możliwość zapoznać się z techniką filcowania, jak również zaprojektować swoje kostiumy na finałowy spektakl. Po wysłuchaniu wykładu pani instruktor  wykorzystując surowce wtórne,  typu stare materiały, sznurki, włóczki, papier kredki, farby tworzyły barwne projekty kostiumów i scenografii do przedstawienia, które wystawią jesienią inspirowane wierszem Juliana Tuwima "Ptasie radio".

Podczas warsztatów z filcowania, dzieci układały kolorowe włókna, tworząc różnobarwne wzory. Potem zmoczone fragmenty przyszłych liści, łodyg lub kwiatów maglowały przy pomocy folii bąbelkowej. Jest to  proces przygotowawczy, bo dopiero po odpowiednim ułożeniu i spłaszczeniu następuje filcowanie przy pomocy mydła. Tak sfilcowane kolorowe dzieła, układa się jeszcze mokre w rozmaite wzory. Efekt był oszałamiający.